دفتر کلاسوری؛ پرطرفدارترین دفتر بین دانشجویان +‌ معرفی مرجع خرید

منتشر شده در: ۲۰۲۴/۱/۴،‏ ۱۰:۳۲

دفتر کلاسوری؛ پرطرفدارترین دفتر بین دانشجویان +‌ معرفی مرجع خرید

دفترها ابزارهایی برای نوشتن و یادگیری هستند. از گذشته همه دختران و پسران دانش آموز برای اینکه بتوانند نکات مهم معلم را یادداشت کنند، یا تکالیف خود را بنویسند، نیاز به استفاده از دفتر داشتند. دفترهایی که با تعداد برگه های مختلفی طراحی و ساخته می شدند و امکان اضافه و کم کردن برگه به آن ها وجود نداشت. دفتر کلاسوری، محصولی است که جایگزین دفترهای 40 برگ، 60 برگ و 100 برگ شده است. این دفاتر امکان اضافه و کم کردن برگه را به دانش آموزان و دانشجویان می دهند. به همین خاطر انعطاف پذیری بیشتری برای خرید دارند.

اگر تمایل دارید یک دفترکلاسور دخترانه زیبا یا پسرانه زیبا بخرید، ولی نمی دانید که دقیقا به دنبال چه چیزی باشید؛ این مقاله را از زبان ناچو دست ندهید. در ادامه مقاله قصد داریم نکات مهم برای خرید اینترنتی دفتر کلاسوری را به شما توضیح دهیم.

 

دفتر کلاسوری چیست؟

دفتر کلاسوری یکی از انواع لوازم التحریر موجود در بازار است که از زمان ورودش به کشور ایران، توانست محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم پیدا کند. دفاتر کلاسوری دارای چندین فنر هستند که امکان قرار دادن برگه را در درون خودشان فراهم می کنند. این دفاتر در رنگ ها و مدل های مختلفی در بازار موجود هستند و این یعنی اینکه هر یک از افراد مطابق با سلیقه خودشان، می توانند بهترین مدل دفتر کلاسوری را سفارش دهند.

با توجه به محبوبیت این محصولات، امکان خرید دفتر کلاسوری دخترانه و پسرانه با رنگ بندی ها و مدل های زیاد در مراکز فروش لوازم التحریر وجود دارد. بنابراین هم دانش آموزان، هم دانشجویان می توانند بسته به طرح روی دفترهای کلاسوری، بهترین آن ها را انتخاب کنند و مطابق با سلیقه خودشان مورد استفاده قرار دهند.

 

 

دفتر کلاسوری

 

مزیت دفتر کلاسوری نسبت به دفترهای معمولی

اگر به فروشگاه های لوازم التحریر مراجعه کرده باشید، حتما متوجه تنوع بالا دفاتر معمولی و دفترهای کلاسوری شده اید. تنوع در این دفاتر بسیار زیاد است و هر کدام می توانند برای دانش آموزان دبستانی و دبیرستانی و همچنین دانشجویان استفاده شوند. با این حال دفتر کلاسوری به دلیل داشتن مزایای زیاد به یکی از پرفروش ترین دفاتر موجود در بازار تبدیل شده است. به طوری که بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان ترجیح می دهند که به جای استفاده از دفتر معمولی، کلاسور حلقه ای را انتخاب کنند. در ادامه شما را با مزایای خرید بهترین دفتر کلاسوری آشنا می کنیم.

 • امکان کم و زیاد کردن تعداد برگه ها: یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از دفتر کلاسوری نسبت به دفترهای معمولی این است که می توان تعداد برگه های این دفاتر را زیاد کرد. به طور مثال اگر نیاز به تعداد 50 برگه برای درس ریاضی داشته باشید، ولی فقط برای درس جغرافیا به 23 برگه نیاز پیدا کنید، می توانید به راحتی تعداد برگه های دلخواه را تنظیم کنید.
   
 • عدم نیاز به خرید دفتر جدید: اگر از دفاتر معمولی برای تکالیف و نوشتن نکات استفاده کنید، به محض تمام شدن برگه های این دفاتر، مجبور به تعویض آن ها می شوید. ولی برای دفتر کلاسور دیگر چنین مشکلی وجود ندارد. حتی اگر تعداد برگه های کلاسور تمام شده باشند، می توانید به کلاسور برگه اضافه کنید. یا اینکه برگه های قدیمی را بردارید و در جایی نگهداری کنید و با برگه های جدید و سفید در کلاسور جایگزین کنید.
   
 • نظم دادن به تکالیف و دفاتر دانش آموزان: بهترین دفتر کلاسوری با داشتن جداکننده های مناسب، به راحتی می تواند به تکالیف و دفاتر دانش آموزان نظم دهد. اگر از آن دسته از والدینی هستید که دوست دارید فرزندان شما تکالیف منظم را نزد معلم خودشان ببرند، حتما برای آن ها دفتر کلاسوری ساده و یا طرح دار تهیه کنید.
   
 • راحتی در حمل و نقل: دفترچه کلاسور و دفتر کلاسوری بزرگ به راحتی می تواند جابجا شود. این دفترها در کیف و کوله های دانش آموزان و دانشجویان قرار می گیرند. از طرفی دیگر نیازی نیست که چند دفتر مختلف را هر روز به همراه خودتان داشته باشید. می توانید با دفتر کلاسور ساده، به راحتی نیاز خودتان را به چند دفتر مختلف برطرف کنید.
   
 • زیبایی و مدرن بودن: دفتر کلاسوری در کنار داشتن مزایای کاربردی، بسیار مدرن و جذاب نیز هست. دفتر کلاسوری با ظاهر زیبا و مدرن خود می تواند برای هر دانش آموزی با هر سلیقه ای مورد استفاده قرار گیرد.

 

انواع دفتر کلاسوری پسرانه و دخترانه

اگر برای خرید دفتر کلاسور دخترانه و پسرانه به لوازم التحریر مراجعه کرده باشید، متوجه تنوع این کلاسورها شده اید. از نظر ابعاد می توان دفاتر کلاسوری را به سه دسته A5، A4 و A3 تقسیم بندی کرد. دفترهای کلاسوری A5 کوچک ترین دفترهای کلاسوری و دفترهای کلاسوری A3 نیز بزرگ ترین دفترهای کلاسوری هستند. اما پرکاربردترین دفتر کلاسوری موجود در بازار، کلاسور A4 است که هم برای دانش آموزان و هم برای دانشجویان قابل استفاده است.

از نظر طرح نیز می توان این کلاسورها را به چند دسته مختلف تقسیم بندی کرد. دفتر کلاسور ساده، دفتر کلاسوری فانتزی، دفتر کلاسور دخترانه فانتزی و دفتر کلاسور فانتزی پسرانه از انواع این دفترها هستند. به غیر از این موارد می توان دفاتر کلاسوری را از نظر تعداد حلقه نیز به دو دسته 4 حلقه و تعداد حلقه های بیشتر (معمولا 26 حلقه) تقسیم بندی کرد. کلاسورهای 4 حلقه بیشتر برای بایگانی در اداره ها و شرکت ها استفاده می شوند. اما دفاتر 26 حلقه بیشتر برای دانش آموزان و دانشجویان مورد استفاده قرار می گیرند.

 

نکات مهم برای خرید دفتر کلاسوری

برای خرید دفتر کلاسوری فانتزی دخترانه و پسرانه، احتمالا گزینه های مختلفی پیش روی شما است. از مدل های متنوع بگیرید تا تنوع بالای کلاسورها از نظر جنس جلس، تعداد حلقه ها و ... که در ادامه مقاله قصد داریم نکات مهمی را که به شما برای خرید بهترین دفتر کلاسوری کمک می کنند، توضیح دهیم. اگر قصد انتخاب بهترین مدل دفتر کلاسور را دارید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

 

1.   اندازه دفترچه کلاسوری

یکی از مهم ترین مواردی که باید در هنگام خرید دفتر کلاسوری به آن توجه داشته باشید، ابعاد دفتر است. همانطور که اشاره کردیم دفترهای کلاسوری در ابعاد A5، A4 و A3 در بازار موجود هستند. دانشجویانی که معمولا نیاز به دفترهای کوچک تر دارند، می توانند دفترچه کلاسوری فانتزی A5 را انتخاب کنند. اما بهترین انتخاب سایز دفتر کلاسور برای دانش آموزان، سایز A4 است و نیازی به خرید دفتر کلاسوری بزرگ نیست.

اکثر دفترهای کلاسوری A4 با ابعاد استاندارد تولید می شوند. چرا که باید امکان اضافه کردن برگه به آن ها وجود داشته باشد. از این رو نیازی نیست که دغدغه زیادی برای خرید برگه های جدید برای دفترهای کلاسوری داشته باشید و می توانید با خیالی آسوده بهترین طرح کلاسور را با سایز دلخواه سفارش دهید.

 

2.   کیفیت جلد دفتر کلاسور دخترانه و پسرانه

ماندگاری دفتر کلاسور فانتزی تحت تاثیر کیفیت جلد آن است. اگر می خواهید با خیالی آسوده چندین سال از دفترچه کلاسوری استفاده کنید یا اینکه حداقل یک سال نیازی به تعویض دفتر نداشته باشید، باید به جنس جلد این دفترها توجه داشته باشید. بهترین جنس دفاتر کلاسوری جنس پلاستیک سخت و لمینت شده هستند. شاید متریال دیگری همچون چرم نیز به عنوان جلد برای دفاتر کلاسوری استفاده شوند، اما سنگین وزن بودن این دفترهای کلاسوری باعث شده تا نتوانیم آن ها را به عنوان بهترین دفتر کلاسوری بشناسیم.

دفترهای کلاسوری که با مقوا لمینت شده و سخت تولید می شوند نیز مقاومت بسیار بالایی دارند. به دلیل اینکه انواع دفتر کلاسور پلاستیکی دارای طرح های ساده هستند، دفترهای کلاسوری مقوایی می توانند انتخاب بهتری برای دانش آموزان محسوب شوند.

 

خرید دفتر کلاسوری

 

3.   جنس فنر دفتر کلاسور

فنر دفترهای کلاسوری ممکن هر روز چندین بار باز و بسته شوند. اگر کیفیت این فنرها خوب نباشد، به راحتی آسیب می بینند و مجبور به خرید یک دفتر جدید کلاسوری خواهید شد. بهترین جنس برای فنر دفتر کلاسور، جنس فلز است. سعی کنید که از خرید دفترهای کلاسوری با فنرهای پلاستیکی خودداری کنید. چون حتی اگر بهترین پلاستیک هم برای تهیه این فنرها به کار روند، اما باز هم احتمال خرابی آن ها وجود دارد.

فنرهای فلزی دفترهای کلاسوری می توانند ماندگاری بالایی داشته باشند. به راحتی نمی شکنند و حتی با وارد کردن فشار زیاد نیازی به نگرانی در مورد خرابی فنرهای این دفاتر نخواهید داشت. پس حتما اگر دفترهای کلاسوری در بسته بندی قرار دارند، از فروشنده بخواهید تا آن ها را برای شما باز کنند تا فنر داخلی آن ها را بررسی کنید.

 

4.   طرح روی جلد کلاسور

زیبایی دفتر کلاسوری در طرح روی جلد آن است. خوشبختانه به لطف افراد متخصص برای طراحی دفتر کلاسوری فانتزی هر یک از افراد می توانند با توجه به سلیقه خودشان، انواع کلاسورهای دخترانه و پسرانه را تهیه کنند. سعی کنید که در هنگام خرید اینترنتی دفتر کلاسوری، به طرح روی این دفترها توجه داشته باشید و مطابق با جنسیت خودتان، بهترین طرح دفتر کلاسور را تهیه کنید.

در حال حاضر پرطرفدارترین مدل های دفتر کلاسور به صورت مدرن طراحی شده اند. طرح های ساده و جذابی که می توانند علاقه دانش آموزان را به درس خواندن افزایش دهند. به طور مثال طرح science یکی از بهترین انواع طرح های کلاسور است که می تواند برای دانش آموزان دبیرستانی در رشته ریاضی فیزیک مورد استفاده قرار گیرد. یا اینکه می توانید کلاسورها را با طرح های عروسکی برای دختران سفارش دهید.

 

5.   تعداد حلقه های دفتر کلاسور فانتزی

نکته مهمی دیگری که حتما باید در هنگام خرید دفتر کلاسور به آن توجه داشته باشید، تعداد حلقه های این دفترها است. دفترهای کلاسوری یا به صورت چند حلقه (از 2 حلقه به بالا) تولید شده اند، یا به صورت 26 حلقه. واقعیت این است که برگه های دفتر کلاسور فانتزی چند حلقه به راحتی در بازار پیدا نمی شود. چرا که تعداد کمی از مردم اقدام به خرید کلاسور فانتزی با 2 حلقه یا 4 حلقه می کنند.

پس اگر برای شما مهم است که اقدام به خرید دفتر کلاسوری کنید که هر بار بتوانید به راحتی به آن برگه اضافه نمایید، باید به سراغ دفترهای کلاسوری 26 حلقه بروید. برگه های استفاده شده برای دفترهای کلاسوری 26 حلقه استاندارد هستند و به راحتی می توانید آن ها را از فروشگاه های مختلف تهیه کنید.

 

6.   شکل حلقه های دفتر کلاسور

حلقه های دفتر کلاسور هر کدام گنجایش متفاوتی برای پذیرش کاغذ دارند. این موضوع تحت تاثیر فرم حلقه های دفترهای کلاسوری می باشد. حلقه های این محصولات به دو صورت دایره ای شکل و D شکل موجود هستند. حلقه های دایره ای، از رایج ترین انواع حلقه های به کار رفته در دفترهای کلاسوری محسوب می شوند که امکان اضافه کردن کاغذ به آن ها تا تعداد مشخص وجود دارد. اکثر کلاسورهایی که با این حلقه ها طراحی شده اند، می توانند 100 عدد برگه را در خود جا دهند.

حلقه های دفتر کلاسور D شکل نمونه دیگری از انواع حلقه های دفاتر کلاسوری هستند. همانطور که از نام این حلقه ها مشخص است، به جای اینکه به صورت دایره ای باشند، به شکل D هستند و این فرم از حلقه ها امکان ذخیره بیشتر برگه را به افراد می دهد. به همین خاطر دانش آموزان و دانشجویانی که نیاز دارند تعداد برگه های بیشتری به کلاسور اضافه کنند، می توانند از این دفاتر استفاده نمایند.

 

7.   نحوه باز و بسته شدن حلقه های کلاسور

باز و بسته شدن حلقه های کلاسور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. کلاسورهای 2 یا چند حلقه ای به راحتی با زور دست باز می شوند. اما کلاسورهای 26 حلقه ای به دلیل داشتن تعداد حلقه های زیاد ممکن است نتوانند به راحتی با کمک انگشتان باز شوند. به خصوص اگر قطر حلقه ها کوچک باشد.

پس باید در هنگام خرید کلاسور به نحوه باز و بسته شدن حلقه ها توجه داشته باشید. معمولا برای کلاسورهای 26 حلقه ای، یک المان گیره مانند در کنار حلقه ها قرار گرفته که با فشار دادن آن ها می توانید حلقه را باز کنید و برگه های اضافی را بردارید یا برگه اضافه کنید. سپس با فشار دادن دو لبه حلقه های کلاسور امکان بستن آن ها وجود دارد.

 

8.   شروع خط حلقه در برگه ها

احتمالا برای شما هم پیش آمده که بخواهید در کلاس درس جزوه بنویسید، ولی حلقه های کنار برگه های کلاسور مزاحم شما شوند. شروع خط حلقه در برگه ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. البته به دلیل اینکه اکثر تولید کنندگان دفتر کلاسوری از یک استاندارد خاصی برای طراحی دفترهای کلاسوری استفاده می کنند، فرم حلقه ها و اندازه آن ها در دفاتر مختلف یکسان است.

با این حال اگر از آن دسته از افرادی هستید که برای خرید محصول لوازم التحریری تحقیق می کنید، باید بگوییم که شروع خط حلقه در کنار برگه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هر چقدر خط حلقه مقدار کمتری از برگه های کلاسور را اشغال کند، راحتی شما در هنگام نوشتن در برگه ها بیشتر می شود.

 

9.   صفحات جداکننده در دفتر کلاسور بزرگ و کوچک

و اما نکته آخری که باید در مورد خرید دفتر کلاسوری به آن توجه کنید، صفحات جدا کننده است. در دفترهای کلاسور بزرگ فانتزی و کوچک باید حتما صفحات جدا کننده وجود داشته باشند تا بتوان دروس مختلف را از یکدیگر جدا کرد. نوع این صفحات و کیفیت برگه هایی که به عنوان صفحات جدا کننده مورد استفاده قرار می گیرند، بسیار حائز اهمیت است.

در هر کلاسور 4 صفحه جدا کننده وجود دارد که می توانید با برچسب مشخص کنید که مربوط به چه درسی هستند. با این حال اگر به تعداد صفحات جدا کننده بیشتری نیاز دارید، باید از برگه های کلاسور جدید استفاده کنید و از درون بسته بندی آن ها، صفحات جدا کننده بیشتری را بردارید.

 

دفتر کلاسوری برای هدیه به دانش آموزان

والدین، مدارس و مراکز آموزشی می توانند به جای خرید هدایای روتین برای دانش آموزان، اقدام به خرید دفتر کلاسوری کنند. تنوع در دفتر کلاسوری بزرگ و کوچک زیاد است. همه افراد با هر سلیقه ای می توانند بهترین دفتر کلاسور را سفارش دهند و برای هدیه به دانش آموزان انتخاب کنند. در صورتی که قصد خرید یک کلاسور برای فرزند خودتان را دارید، بهتر است که به سلیقه فرزند خودتان در هنگام انتخاب کلاسور توجه داشته باشید. به طور مثال اگر فرزند شما از شخصیت های کارتونی خوشش می آید، به سراغ دفترهای کلاسوری بروید که دارای این شخصیت های کارتونی هستند.

در صورتی که نیاز به خرید دفتر کلاسوری با تعداد بالا برای هدیه به دانش آموزان را دارید، می توانید دفترهای کلاسوری که دارای طرح های ساده تر و عامه پسند هستند را انتخاب کنید. البته توجه به جنسیت و بازه سنی دانش آموزان برای خرید هدیه بسیار حائز اهمیت است.

 

نکات مهم برای نگهداری از دفترهای کلاسوری

اگر دوست دارید که دفتر کلاسوری دخترانه فانتزی تا مدت ها برای شما ماندگاری داشته باشد، باید نکات زیر را مد نظر قرار دهید. در این صورت شاید تا چندین سال نیازی به خرید مجدد کلاسور نداشته باشید و فقط با برگه های اضافه بتوانید نکات مهم را یادداشت کنید.

 • دفترهای کلاسوری نباید در معرض رطوبت و آب قرار بگیرند. چرا که جلد آن ها در اثر رطوبت از هم باز شده و کیفیت خود را از دست می دهد.
 • در هنگام باز و بسته کردن فنر کلاسور فشار زیادی به آن وارد نکنید.
 • در صورتی که احتمال می دهید جلد کلاسور شما خیس می شود، می توانید از جلد مناسب برای جلوگیری از نفوذ آب به جلد کلاسور استفاده کنید.
 • اگر جلد کلاسور کثیف شده بود، می توانید یک دستمال را نمدار با الکل کنید و به آرامی روی جلد بکشید. فراموش نکنید که اگر در حین پاک کردن جلد کلاسور، جلد خیلی خیس شد آن را پاک کنید.
 • سعی کنید که کلاسور را به گونه ای در کیف بگذارید که فشار زیادی به لبه های آن وارد نشود.

 

قیمت دفتر کلاسوری

 

قیمت دفتر کلاسوری فانتزی

قیمت کلاسور فانتزی دخترانه و پسرانه تحت تاثیر عوامل مختلفی است که از جمله آن ها می توان به کیفیت جلد، نوع فنر به کار رفته در دفتر، میزان قطر فنر برای اضافه کردن برگه های بیشتر با کمتر به دفترهای کلاسوری و ... اشاره کرد. یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید در هنگام استعلام قیمت دفتر کلاسوری دخترانه به آن توجه داشته باشید، این است که برخی از دفترهای موجود در بازار بدون برگه هستند. همین موضوع دلیل قیمت پایین این محصولات می باشد.

بنابراین ممکن است تفاوت قیمت دفترهای کلاسوری موجود در بازار مربوط به تعداد برگه های موجود در این دفاتر باشد. در غیر این صورت سایر فاکتورهای ذکر شده مانند کیفیت، جنس برگه های به کار رفته، جنس فنر و ... می توانند روی قیمت دفتر کلاسور فانتزی تاثیرگذار باشند.

 

از کجا بهترین دفتر کلاسوری فانتزی را بخریم؟

برای خرید اینترنتی دفتر کلاسوری فانتزی، می توانید طرح های مختلف این دفاتر را راحت تر با یکدیگر مقایسه کنید و در نهایت بهترین مدل این کلاسورها را انتخاب کنید. تنوع در مدل های دفترهای کلاسوری بسیار زیاد است. ولی هر فروشگاهی بهترین این محصولات را از نظر کیفیت به شما ارائه نمی کند. از طرفی طرح های مدرن کلاسورها در هر فروشگاهی وجود ندارند.

گروه هنری ناچو، یکی از بهترین مراکز خرید دفتر و پلنر جذاب است. اگر به دنبال خرید دفتر کلاسوری هستید که هم کیفیت بالایی داشته باشد، هم قیمت آن مناسب باشد؛ حتما به سایت ناچو مراجعه کنید. در این مجموعه علاوه بر اینکه کلاسورهای طرح مدرن و خاص موجود هستند، امکان خرید بهترین دفتر کلاسوری با جلد سخت و مقاوم و فنرهای فلزی برای مشتریان فراهم شده است. برای خرید دفتر کلاسوری دخترانه بزرگ و مشاهده مدل های دفتر کلاسوری پسرانه، به گروه ناچو مراجعه کنید.

 

سخن پایانی

در این مقاله شما را با نکات مهم برای خرید دفتر کلاسوری آشنا کردیم. اگر از آن دسته از افرادی هستید که علاقه ای به استفاده از دفترهای معمولی 40 برگ، 60 برگ و ... ندارید، می توانید دفترهای کلاسوری را انتخاب کنید. فقط در هنگام خرید این دفترها به نکاتی که در این مقاله اشاره کردیم توجه داشته باشید. در این صورت اگر به درستی از دفتر کلاسور نگهداری کنید، می توانید تا چندین سال از این کلاسور استفاده نمایید.